Kto ma najwięcej obserwujących na Instagramie? Jakie mają zasięgi? Królowa jest tylko jedna. Selena Gomez z liczbą 135 mln followersów plasuje się na pierwszy miejscu w rankingu popularności, drugi jest piłkarz Cristiano Ronaldo z 123 mln obserwujących, na trzeciej pozycji zobaczymy piosenkarkę Ariane Grande z 118 mln followersami. 

Media społecznościowe stały się teraz tablicą wyników popularności gwiazd. Zasięg influencerów i celebrytów możemy szybko sprawdzić za pomocą liczby realnych obserwujących. Zatem, kto znajduje się na liście napopularniejszych na Instagramie? Kto ma największy fanbase i zasięgi

Poniżej lista 20 najpopularniejszych celebrytów na Instagramie z kwietnia 2018 👇

1. Selena Gomez (@selenagomez) – 135 mln obserwujących

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez) on

2. Cristiano Ronaldo (@cristiano) – 124 mln obserwujących 

Double trouble 😜@cr7underwear

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

3. Ariana Grande (@arianagrande) – 118 mln obserwujących

#airbnbpartner thank you @airbnb for the best trip ever ♡ 🤗

A post shared by Ariana Grande (@arianagrande) on

4. Beyoncé (@beyonce) – 113 mln obserwujących

5. Kim Kardashian (@kimkardashian) – 110 mln obserwujących

6. Taylor Swift (@taylorswift) – 107 mln obserwujących

7. Kylie Jenner (@kyliejenner) – 106 mln obserwujących

8. Dwayne Johnson (@therock) – 103 mln obserwujących

9. Justin Bieber (@justinbieber) – 98.5 mln obserwujących

10. Neymar (@neymarjr) – 91.8 mln obserwujących

11. Lionel Messi (@leomessi) – 89.9 mln obserwujących

12. Kendall Jenner (@kendalljenner) – 89.5 mln obserwujących

13. Nicki Minaj (@nickiminaj) – 86 mln obserwujących

14. Miley Cyrus (@mileycyrus) – 75.1 mln obserwujących

15. Khloé Kardashian (@khloekardashian) – 74.7 mln obserwujących

16. Jennifer Lopez (@jlo) – 73.9 mln obserwujących

17. Katy Perry (@katyperry) – 69.2 mln obserwujących

18. Demi Lovato (@ddlovato) – 67 mln obserwujących

19. Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) – 62.1 mln obserwujących

20. Rihanna (@badgalriri) – 61.6 mln obserwujących

Ile biorą celebryci za post sponsorowany na Instagramie? To jest dopiero hit. Najwięksi i najbardziej wpływowi celebryci biorą nawet ponad pół miliona dolarów za zdjęcie sponsorowane u siebie na profilu. Wow!

Poniżej pełna lista najkosztowniejszych influencerów w 2018:

Selena Gomez (@selenagomez— ok. $543 000

Kim Kardashian (@kimkardashian— ok. $498 000

Cristiano Ronaldo (@cristiano) — ok. $400 000

Kylie Jenner (@kyliejenner— ok. $398 000

Kendall Jenner (@kendalljenner— ok. $368 000

Khloe Kardashian (@khloekardashian— ok. $249 000

Kourtney Kardashian (@kourtneykardash— ok. $249 000

Cara Delevingne (@caradelevingne) — ok. $150 000

Gigi Hadid (@gigihadid) — ok. $120 000

LeBron James (@kingjames) — ok. $120 000

Trzeba przyznać, że liczby robią wrażenie, biorąc pod uwagę to, że to tylko… zdjęcie na Insta. Zasięgi generowane dla marek są niepodważalnie cenne, ale stać na nie tylko największe korporacje.

Który profil na Instagramie prowadzony jest najfajniej? Kogo obserwujesz? Napisz w komentarzu! 🙂