Multiswitch kaskadowy – niezbędny w każdej sieci

Jeśli chcesz kupić multiswitch kaskadowy, koniecznie wejdź na https://www.telmor.pl/Produkty/Multiswitche-optyka-multiswitchowa/Multiswitche-PREMU.

Sieci komputerowe znajdziemy prawie we wszystkich budynkach. O tym, czy dana sieć będzie odpowiednia, decyduje sporo czynników. Powinna rzecz jasna być niezawodna oraz gwarantować wysoką jakość transmitowanych danych, jednak równie ważna okazuje się możliwość łatwego jej skalowania. Wykonanie nowych przyłączy nie może być związane z potrzebą wykonywania skomplikowanych prac – w wyniku tego wszyscy odbiorcy nie mogliby przecież przez określony czas uzyskać dostępu do sieci. Na szczęście stworzone zostały urządzenia, z którymi skalowanie sieci jest szybkie i nieuciążliwe dla odbiorców – są to multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od niedawna określone jest prawem.

Działanie multiswitcha kaskadowego

Multiswitch kaskadowy pozwala na szybkie poszerzenie sieci. Jest to boks z umieszczonymi na rantach wtyczkami i wyjściami, do których mocowane są przewody. Jeśli konieczne będzie powiększenie instalacji – na przykład wtedy, gdy kolejny abonent zamówił do niej dostęp – wystarczy po prostu umieścić nowy przewód. Multiswitch kaskadowy może posiadać rozmaite ilości wyjść dla abonentów – najmniejsze urządzenia tego rodzaju posiadają osiem gniazd, ale w sprzedaży znajdziemy również multiswitche kaskadowe z 16, 24 czy 32 wyjściami.

Co będzie najważniejsze przy wyborze multiswitcha kaskadowego?

Jak łatwo stwierdzić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najistotniejsza będzie oczywiście liczba gniazd – dla niezbyt dużych budynków nie musi przekraczać 8, jednak w dużych domach trzeba rzecz jasna wykorzystać urządzenia o większej ilości złączy. Niezwykle istotna będzie także separacja pomiędzy gniazdami a złączami – w największym stopniu rzutuje wszak na jakość sygnału. Najlepsze multiswitche kaskadowe oferują separację wynoszącą trzydzieści decybeli. Jest to istotne w szczególności w sieciach kablowych niektórych operatorów cyfrowych.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]