Wzmacniacz kanałowy – siła sygnału i zakresy

Jeśli szukasz wzmacniacza kanałowego, skieruj się tu.

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie dedykowane do odtwarzania sygnału telewizji analogowej i cyfrowej. Jak opisuje sama nazwa zasadniczą rolą jaką pełni jest wzmacnianie i wyrównywanie sygnału. Przekonajmy się w jaki sposób działa wzmacniacz kanałowy i na jakich pasmach pracuje.

Wzmacniacz kanałowy – potęgowanie mocy sygnału TV

U dystrybutorów uzyskamy dużo urządzeń, których rolą jest zwiększenie sygnału i odbiór pasm telewizji cyfrowej. Są one przeznaczone zarówno do tradycyjnych zastosowań, jak i do tych niestandardowych. Instalowane są na obszarach, na których praktycznie nie ma sygnału. Działają na przykład w miejscowościach górskich, garażach podziemnych, a także w niektórych nieruchomościach. Bardziej zaawansowane technologicznie wzmacniacze kanałowe pozwalają też na zdalną transmisję sygnałów telewizyjnych. Ich obudowa sprawia, że mogą być zlokalizowane na maszcie antenowym – wytrzymują szkodliwe czynniki zewnętrzne.

Wzmacniacz kanałowy – kontrolki sygnalizacyjne

Najbardziej popularny wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w kilka oddzielnych wejść – np. VHF lub w technologii SAW. Urządzenia mogą być wyposażone w technologię eliminującą awarie pochodzące z internetu bezprzewodowego. Zależnie od modelu posiada też 3-4 specjalistyczne filtry kanałowe – kompatybilne z kanałami k.20-k.69. Dostępne na rynku wzmacniacze kanałowe współpracują między innymi z antenami DIGIT. Wzmacniacze kanałowe mają niezależne zasilacze, a także diody LED.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]