Do czego nosić kolczyki i pierścionki z topazem mistycznym?

Sprawdź, gdzie zamówić mystic topaz

Wspaniały wygląd i nietypowy, jak na topaz, odcień to najważniejsze właściwości topazu mistycznego, od lat cieszącego się dużym uznaniem entuzjastów ozdób. Mimo że na początku możnaby błędnie stwierdzić, że to inny minerał, topaz mistyczny okazuje się naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne właściwości są skutkiem specjalnej techniki wyrobu – naturalny topaz jest w jej toku wystawiany na wpływ dużej temperatury oraz pokrywany niezauważalną warstwą kruszcu szlachetnego. To dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – co rzutuje na jego barwę?

Kolory, jakie przybiera topaz mistyczny zależne są w szczególności od metalu, z jakim jest połączony. Najczęściej spotykany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia zaś, że kamień przybiera fioletowy odcień, błękitny zaś jest skutkiem podgrzania topazu bez jakichkolwiek domieszek. Najlepsze skutki daje stosowanie czystego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Brazylii czy Azji.

Przykłady użycia topazu mistycznego

Jak przed momentem napisaliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są wysoko doceniane przez jubilerów. Często stosują go więc do produkcji naszyjników, pierścionków czy broszek. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie jedynie do wieczorowych kreacji – świetnie prezentuje się również w pracy. Istotna jest również mnogość kolorów, sprawiająca, że łatwiej można wybrać ozdoby do danego stroju.