Presbiopia – można ją wyleczyć

Skieruj się na voigtklinikaoka.pl, aby znaleźć informacje o leczeniu presbiopii.

Starczowzroczność, czyli presbiopia, to jeden z normalnych procesów wynikających ze starości. Jej przejawem jest pogorszenie widzenia na krótkie odległości, co właściwie przeszkadza w pisaniu, korzystaniu z telefonu komórkowego lub komputera, czytaniu książek, a także wykonywaniu szeregu prostych aktywności. Starczowzroczność jest konsekwencją zaburzenia zdolności oka do akomodacji lub jej zupełnej utraty. Metodą na rozwiązanie tego problemu może być przepisanie okularów, jednak powoduje to komplikacje. Szkła do bliży zakłócają dostrzeganie dali, okulary dwuogniskowe nie zawsze są komfortowe, natomiast modele progresywne przeważnie nie są tanie. Lepszym rozwiązaniem może być więc wyeliminowanie presbiopii podczas zabiegu.

Leczenie presbiopii – wykonuj bez przeszkód powszednie czynności

Jak już napomknęliśmy, leczenie presbiopii umożliwia ustrzeżenie się szeregu problemów przy podejmowaniu się niezbędnych, najłatwiejszych aktywności. Osoby mający to schorzenie (warto zaakcentować, iż nierzadko pierwsze objawy presbiopii ujawniają się już po 40-tym roku życia) mają problemy z czytaniem czy korzystaniem z urządzeń elektronicznych, a także jazdą komunikacją publiczną (problemy ze sprawdzeniem planów jazdy) czy dokonywaniem zakupów (w istocie uniemożliwia odczytanie etykiety produktu). Na dodatek, odwrotnie do miopii, presbiopia nie jest kompensowana przez możliwość ostrzejszego widzenia w dali, a noszenie okularów bywa dla osób cierpiących na tę chorobę niekomfortowe. Warto także pamiętać, iż wada ta się nieustannie pogłębia, a każde następujące 2 lata lata przynoszą z reguły osłabienie widzenia o blisko 0,25 dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – eliminacja wady w trakcie pojedynczego zabiegu

Oprócz korekcji przy użyciu szkieł korekcyjnych, dostępne jest także leczenie presbiopii z wykorzystaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują konieczność zakładania okularów. Metody takie jak PRESBYMAX® są także sposobem na to, aby w trakcie pojedynczego zabiegu w pełni pozbyć się wady w obu oczach.

Nasza siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]