Terapia aparatem do fali uderzeniowej – jak działa?

Zainteresowany fala uderzeniowa aparat cena? Zajrzyj tutaj.

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia, która pomaga wyleczyć dolegliwości różnego typu. Jak jest stosowana i kiedy warto się na nią zdecydować?

Gdzie stosowane jest urządzenie do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest szeroko używana w ortopedii, rehabilitacji, kosmetologii, medycynie sportowej, a także wielu innych dziedzinach. Terapia falami uderzeniowymi przenika kilkanaście centymetrów w głąb organizmu i oddziałuje bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa jest bezpieczna dla przylegających tkanek i wykazuje się dużą efektywnością w walce z różnymi dolegliwościami. Współczesne urządzenia do fali uderzeniowej niezwykle precyzyjnie aplikują impulsy, co przynosi nadzwyczaj dobre efekty. Urządzenia do fali uderzeniowej sprawdzą się między innymi w przypadku schorzeń powiązanych z narządami ruchu, takich jak bóle nadgarstka, tzw. łokieć tenisisty, bóle kręgosłupa czy ostroga piętowa. Aparat do fali uderzeniowej może być używany w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez fizjoterapeutów i kosmetologów.

Aparat do fali uderzeniowej – 70% skuteczności

Dostępne na rynku aparaty wykorzystujące falę uderzeniową są zaopatrzone w dwa niezależne aplikatory oraz kanały, dzięki czemu możliwe jest przeprowadzenie leczenia u dwóch pacjentów w tym samym czasie. Współczesny sprzęt emituje falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych). Impulsy przesyłane do tkanek nieinwazyjnie stymulują zakończenia nerwowe oraz błony komórkowe, co umożliwia zmniejszenie sygnałów bólowych u pacjentów skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową jest skuteczna w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Nasza siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]