Twój wzrok się pogarsza? Udaj się do kliniki okulistycznej

Klinika okulistyczna Kraków. Więcej szczegółów na voigtklinikaoka.pl.

Dobry wzrok to gwarancja wysokiego komfortu życia. W klinice okulistycznej można skorygować kłopotliwe i nierzadko groźne dla zdrowia choroby oczu. Kto powinien poddać się zabiegom korekty wzroku?

Korekcja wad wzroku – zabieg mało inwazyjny i bezpieczny

Zaledwie dekadę temu korygowanie wad wzroku ograniczało się do dobierania soczewek kontaktowych bądź okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednak innowacyjne techniki korekcji umożliwiające leczenie krótkowzroczności, presbiopii, nadwzroczności, jak również wielu rzadszych schorzeń. Niesłychanie popularna jest laserowa operacja wzroku cechująca się ogromną skutecznością. Taka korekta wzroku jest bezpieczna oraz nieinwazyjna, a pacjent szybko powraca do regularnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w klinice okulistycznej, gdzie zatrudniony jest wykwalifikowany zespół, specjalizujący się w nowoczesnych technikach leczenia. Wprawny optometrysta postawi diagnozę, wybierze właściwą metodę leczenia, a następnie skoryguje wadę wzroku. Optometryści pracujący w klinice okulistycznej dysponują najnowszymi urządzeniami diagnostycznymi, dzięki czemu mogą wykryć nawet rzadko spotykane dolegliwości oczu.

Z jakimi przypadłościami można zgłosić się do kliniki okulistycznej?

Kliniki okulistyczne podejmują się także leczeniem innych chorób, takich jak np. stożek rogówki. Najnowsze metody jego korekcji polegają m.in. na kształtowaniu rogówki za pomocą procedury Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Prócz tego okuliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, które jest procedurą użyteczną w diagnozowaniu jaskry, stanów zapalnych i pozostałych groźnych chorób. W klinice okulistycznej tworzy się też mapy rogówki – jest to konieczne przed zabiegami laserowymi, przykładowo operacją katarakty. Korygowanie wad wzroku to naturalnie nie wszystko – lekarze okuliści poradzić sobie też z innymi kwestiami, jak np. ciałami obcymi w oku czy usuwaniem kaszaków.

Nasza siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]