Wybielanie zębów przy pomocy światła

Zdrowe i białe zęby to marzenie każdego. Niestety bakterie nieustannie wpływają na nasze szkliwo i sprawiają, że staje się ono nieestetyczne. Nie zawsze regularne zabiegi pielęgnacyjne działają efektywnie. Jak przywrócić nieskazitelny uśmiech? Jakie metody wybielania są najbardziej efektywne?

Wybielanie zębów – odzyskaj zachwycający uśmiech

Szczotkowanie jamy ustnej po jedzeniu i piciu pomaga zachować mocne szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznym wyglądem. Cukry i inne przyczyny powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe zabiegi wybielające (lakiery, woski, pasty), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom naturalny odcień. Jakie zabiegi są teraz najpopularniejsze? Lekarze szczególnie zalecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia zauważalne rezultaty już po 3 zabiegach. Wybielanie tą metodą jest zupełnie bezbolesne i bezpieczne dla dziąseł.

Wybielanie zębów – zweryfikuj czy nie masz ubytków

Jak odbywa się wybielanie zębów lampą BEYOND? Wstępnym etapem jest przegląd stanu uzębienia. Następnie przy pomocy specjalnego wzornika określa się barwę zębów przed zabiegiem. Po przeprowadzeniu wstępnych czynności, dentysta przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Ważne jest także dobre dobranie PH żelu. Preparat aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny usuwając przebarwienia. Lampa BEYOND wybiela zęby nawet o 15 tonów, efekty są więc spektakularne i utrzymują się do 2 lat. Po zabiegu należy wystrzegać się czerwonego wina, czarnej herbaty przez co najmniej tydzień. Osobom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND rekomenduje się wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.