Potrzebujesz szczegółowych informacji dotyczących korekty stożka rogówki? Zajrzyj na http://tinyurl.com/y6tjscgq
Keratoconus, zwany inaczej stożkiem rogówki, to dolegliwość, która niesłychanie utrudnia normalne funkcjonowanie – obniża jakość widzenia i może wywoływać inne choroby oczu. Współczesne kliniki okulistyczne potrafią jednak poradzić sobie z tym problemem. Jak więc wygląda przebieg korekty stożka rogówki?
Stożek rogówki nierzadko współistnieje z innymi chorobami oczu
Rogówka to przezroczysta część gałko ocznej, która mocno koncentruje promienie świetlne. Leży przed tęczówką i jest słabo ukrwiona, jednak ma dużo nocyceptorów. Mniej więcej w trzeciej dekadzie życia może ulec zniekształceniu przejawiającemu się ścieńczeniem i uwypukleniem w środkowej części. Dzieje się tak w wyniku nadwątlenia tkanki, która prawdopodobnie ulega działaniu rodników. Stożek rogówki powoduje krótkowzroczność oraz krótkowzroczność, przez co pacjent widzi kategorycznie gorzej i staje się nadwrażliwy na promienie światła. Chorzy uskarżają się również na pieczenie oczu, w niektórych przypadkach występuje też podwójne widzenie. Choroba ta często współistnieje z innymi schorzeniami oczu, m.in. zapaleniem spojówek wywołanym alergią. Szczęśliwie w dzisiejszych czasach osiągalne jest skuteczne leczenie stożka rogówki. We wczesnej fazie dolegliwość jest niwelowana za pomocą soczewek kontaktowych bądź okularów, później natomiast niezbędne jest zgłoszenie się na zabieg w klinice okulistycznej.
Korekcja stożka rogówki – stosowane metody
Leczenie stożka rogówki może być wykonywane za pośrednictwem wielu technik. Obecnie najefektywniejszym sposobem na poprawę ostrości widzenia jest cross linking i wszczepienie pierścieni śródrogówkowych. Współczesne kliniki okulistyczne podejmują się także korekty stożka rogówki poprzez modelowanie, tj. metodę Topoguided. Najlepsze rezultaty zapewniają procedury wykorzystujące technologię mapowania rogówki, która pomaga uzyskać regularną powierzchnię tkanki, a to z kolei umożliwia niwelowanie niezborności albo krótkowzroczności za pomocą soczewek kontaktowych. Chorzy mogą również po jakimś czasie udać się na zabieg z użyciem lasera, który całkowicie wyeliminuje wadę wzroku.
Nasza siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]