Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Koniecznie sprawdź ten portal!

Mimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych województw w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, toteż czasem trudno znaleźć coś dla siebie w potopie wiadomości o bieżących imprezach kulturalnych bądź sportowych i ciekawych zabytkach w Małopolsce.

Fajne miejsca w Małopolsce – poznaj portal opracowany specjalnie dla turystów

Aby przybliżyć zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o bardziej i mniej znanych miejscach oraz zabytkach Małopolski, ale także o ekspozycjach i eventach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych planowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w witrynie? Podróżnicy planujący pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej zauważą mapkę, na której prędko znajdą Centra Informacji Turystycznej, zabytki i galerie oraz pensjonaty, hotele i kempingi położone w miejscowościach województwa. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach aut, jak i o lotniskach i dworcach. Z kolei dla tych, którzy z różnorodnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące m.in. atrakcje narciarskie, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz czar lokalnego folkloru.

Witryna o najciekawszych miejscach w Małopolsce z myślą o obcokrajowców

Witryna visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane oraz pozostałe górskie miejscowości. Newsy zawarte na stronie dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale również w m.in w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim oraz włoskim. podróżnicy z zagranicy znajdą tu spis konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych w regionie województwa małopolskiego. Niezmiernie przydatna dla obcokrajowców może być również podstrona Rozmówki, gdzie poznają ważne słówka i zwroty, które pomogą im dogadać się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie wczasów w Polsce.

Nasza siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego