Kochasz gotować? Zapisz się na kurs food pairingu

Jeśli interesujesz się food pairing, koniecznie skieruj się tutaj.

Chociaż przywykliśmy do sztampowych kombinacji aromatów, nie oznacza to, że łączenie ze sobą produktów, które na pierwszy rzut oka całkiem do siebie nie pasują, nie może dać intrygujących i, co ważne, pysznych efektów. Uświadamiamy sobie to na każdym kroku. Największy wpływ na nasz zmysł smaku miało z pewnością pojawienie się na rynku nieznanych przedtem w naszym kraju artykułów oraz otworzenie się na obce zwyczaje kulinarne. Dzięki temu chociażby połączenie egzotycznych owoców z mięsem rzadko już dziwi. Ci, którzy zagustowali w niecodziennych fuzjach smaków chętnie inicjują własne próby i na własną rękę poszukują jeszcze bardziej nietuzinkowych połączeń. By te aczkolwiek przyniosły pozytywne wyniki, wypada uprzednio zaopatrzyć się w kulinarną wiedzę.

Food pairing – łączenie aromatów w niezwykłą, ale zgodną całość

Jeżeli chcemy, żeby nasze kulinarne przygody naprawdę były powodem uniesień oraz pozwalały ujawnić nowe smakowe wrażenia, należy działać zgodnie z normami przyjętymi w współczesnej sztuce kulinarnej. Te, w rzeczy samej, są zaledwie wskazówkami, o których powinno się pamiętać, by smaki łączyły się w nieprzeciętną, ale zgodną całość. Dobrze uczynimy, jeśli przyswoimy sobie food pairing. Tak tytułuje się się umiejętność mieszania ze sobą smaków, które ogólnie uważane są za kompletnie od siebie różne. Wszelkie zasady food pairingu są jednakże gruntownie przeanalizowane i poparte szczegółową wiedzą z obszaru biochemii, dotyczącą przede wszystkim zawartości poszczególnych substancji w używanych produktach. Food pairing nie dotyczy tylko jedzenia, lecz także napojów (w tym wysokoprocentowych).

Food pairing. Czy każdy może się tego nauczyć?

Do eksperymentów z food pairingiem wymagane są spora fantazja i wyczucie, aczkolwiek to nie one będą najistotniejsze. O wiele bardziej jest istotna znajomość ilości rozmaitych substancji w komponentach potraw, jak również tego, jak reagują one z pozostałymi składnikami. Tym samym rozsądną decyzją będzie uczestnictwo w szkoleniu z food pairingu prowadzonym przez zawodowego szefa kuchni – przede wszystkim dlatego, że podzielenie się elementarną wiedzą trwa nie dłużej niż kilkanaście godzin.

Nasza siedziba:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]