Kurs malowania akwarelami od podstaw – nauka w szkole rysunku

Szukasz więcej wiadomości o kursie malowania akwarelami? Świetnie trafiłeś! Zajrzyj tutaj.

Malowanie farbami akwarelowymi jest popularnym sposobem artystycznego wyrażania siebie i nie trzeba być w tym najlepszym, aby czerpać z tego przyjemność na co dzień. Dla wielu jest to wszak tylko hobby albo sposób na rozluźnienie się po trudnym dniu i nie pragną oni osiągnięcia w tej dziedzinie doskonałości. Jednakże jeżeli pragniesz malować coraz lepiej, radzimy postawić na kurs akwareli.

Kurs akwareli – nie tylko dla początkujących twórców

Akwarele to wbrew pozorom nie jest proste medium. Rezultat końcowy zdaje się bardzo niepozorny i prosty do osiągnięcia, ale jest wynikiem mnóstwa czynników, o których początkujący artysta przeważnie nic nie wie. Sporą rolę w samym toku malowania ma również przypadek – akwarele to medium, nad którym ciężko jest zapanować i nawet osoby od lat doświadczone w tej technice w żadnym razie nie są przeświadczone o tym, że obraz zawsze wyjdzie tak, jak przewidywały. Kurs akwareli to wspaniałe miejsce, żeby zacząć swoja drogę z tą techniką malarstwa i zdobyć potrzebne podstawowe informacje niezbędne do rozwinięcia w sobie pasji do farb akwarelowych. Wszyscy są tu radośnie widziani, bez względu na to, czy podjęli już próby z akwarelami, czy to ich pierwszy kontakt z tym typem farb. Prowadzący kurs w czasie pierwszych godzin wnikliwie wyjaśniają właściwości tych farb, rozległe spektrum technik ich stosowania, a także rodzaje papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na finalny efekt pracy.

Nauka malowania akwarelami – to się opłaca?

W czasach popularyzacji internetu każdy może wyszperać a następnie obejrzeć filmy instruktażowe, które prezentują jak malować akwarelami. Jednak raczej nie będzie to równoznaczne z uczestnictwem w kursie akwareli pod okiem biegłego instruktora ze szkoły rysunku i malarstwa. W wartościowej szkoleniu z umiejętności artystycznych konieczne są wytyczne, które kursanci dostają od dydaktyków w trakcie pracy. Te korekty pomagają w szybszym tempie zdobyć warsztat, a kursant nie musi sam dochodzić do tego, gdzie dopuścił się błędu, który sprawił, iż zamierzany efekt nie dał rezultatów jakie planował. Ponadto nauka w zespole innych osób o wspólnych zainteresowaniach tworzy miłą aurę wsparcia, które jest niezwykle ważne w zachęcaniu do ciągłego rozwoju artystycznego. Uczestnictwo w merytorycznej ocenie ilustracji pozostałych kursantów, pomaga z kolei we krytycznej ocenie własnych prac już odbyciu kursu.

Nasza siedziba:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]