Malarstwo komputerowe – jakie oprogramowanie jest niezbędne

Kurs Photoshop - w tym miejscu poznasz korzystną ofertę.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od lat starają się dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Zdolność malowania tradycyjnymi metodami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, by znaleźć pracę w branży gamingowej lub filmowej, bowiem te gałęzie rozrywki na etapie projektowania świata przedstawionego czy postaci stosują najczęściej specjalistyczne oprogramowanie komputerowe. Znając te realia mnóstwo początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem niezwłocznie stara się poznać popularne programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Z jakiego programy do digital paintingu korzystają obecnie artyści

Jest dużo programów wykorzystanych współcześnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop, który mimo że został stworzony jako oprogramowaniem do obróbki fotografii, błyskawicznie stał się podstawowym softwarem artystów i game devów. Za sprawą sukcesu Photoshopa pojawiły się kolejne analogiczne programy, jak m.in. Affinity Photo, ArtRage czy Clip Paint Studio, w których przy zastosowaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przywodzące na myśl obrazy wykonane farbami akrylowymi, akwarelą bądź temperą. Digital painting daje twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość cofnięcia nietrafionych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak nigdy się nie wyczerpią!

Malarstwo cyfrowe – nauka pod okiem instruktora

Praktycznie nauka malarstwa komputerowego odbywa się w analogiczny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Oczywiście pierwsze kroki warto postawić samemu, niemniej jednak by stosownie rozwinąć swój warsztat, a zarazem poznać wszystkie opcje oprogramowania oraz ważne techniki korzystania z pędzli, rekomendujemy wykupić kurs opracowany przez kompetentnego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która oferuje szkolenie z digital paintingu, możesz kupić dostęp do różnorodnych video kursów Adobe Photoshop online. Spektrum zagadnień jakie wyjaśniają takie kursy jest ogromne i uczą one dużo więcej niż jedynie podstawowych funkcji oprogramowania. Ważne jest jednakże, by decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z twórcą szkolenia.

Nasza siedziba:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]