Poznaj góry od podszewki – o kursach górskich pod okiem specjalistów

Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej - sprawdź informacje o ofercie na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry są niebezpieczne, a zarazem są niesamowite. Praktycznie co parę dni, a głównie w miesiącach, gdy wczasowicze tysiącami napływają do modnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych u podnóży słynnych szczytów, docierają do nas informacje o nowych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem osób, które bez odpowiedniego przygotowania wybrały się na wycieczkę trasą powyżej ich umiejętności. Wobec tego tym, którzy miłują wysokie góry i chcą nauczyć się poruszać po nich odpowiedzialnie, rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenie z asekuracji, używania czekanu i survivalu

Najlepszą metodą, by nabyć potrzebne umiejętności jest uczestnictwo w kompleksowym szkoleniu prowadzonym przez specjalistów z każdego z najważniejszych obszarów powiązanych ze wspinaczką wysokogórską, czyli ratowników górskich, instruktorów wspinaczki i przewodników górskich. Z ich pomocą uczestnicy kursu górskiego nauczą się m.in. poprawnego władania czekanem, poruszania się w rakach i na rakietach śnieżnych, zaznajomią się z regułami asekuracji, autoasekuracji oraz metody ratowania się przy upadku, przemieszczania się po szlakach zaopatrzonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co istotne, kurs turystyki wysokogórskiej uczy uczestników podstaw orientacji w terenie, survivalu i medycyny górskiej, które są potrzebne w czasie rozmaitych niefortunnych sytuacji. Szkolenie omawia też zasady właściwego działania podczas lawiny.

Szkolenia górskie, w tym także zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który posiada szerokie doświadczenie jako organizator wycieczek w łańcuchy górskie całego świata. Szkolenia prowadzone są w plenerze (na Słowacji, w Polsce oraz w Austrii) w niewielkich grupach, które przeważnie nie przekraczają 5-6 osób. Skutkiem tego zdobywanie nowych umiejętności toczy się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas sposobność poświęcić każdemu z uczestników kursu wystarczająco czasu i uwagi, by mogli oni sprawnie przyswoić sobie pełną wiedzę, niezbędną do bezpiecznego poruszania się po górach.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]