Szkoła rysunku – przygotuj się do egzaminów na ASP

Szukasz korzystnej oferty nauki rysunku? Nie zwlekaj! Zajrzyj tu.

Rysowaniem można wyrazić siebie i zarobić na życie, aczkolwiek nawet osoby, które nie wiążą z nim swoich artystycznych planów, mogą czerpać z niego ogromne korzyści. Wykazano wszak, iż nawet nieprofesjonalne rysowanie ma pozytywny wpływ na naszą psychikę oraz emocje. Pomaga się odstresować i puścić w niepamięć codzienne problemy, jest także ważnym elementem edukacji. Liczne korzyści płynące z rysowania powodują, że wielu z nas decyduje się na to, by poprawić swoje plastyczne kwalifikacje. Taką sposobność dają nam lekcje rysunku prowadzone przez zawodowych artystów.

Lekcje rysunku – dla kogo?

Grono uczniów, do których adresowana jest oferta szkół prowadzących naukę rysunku, jest wyjątkowo szerokie. Niektóre zajęcia przygotowywane są z myślą o dzieciach, dla których są okazją do kształtowania zdolności manualnych, wyobraźni oraz wrażliwości. Mnóstwo osób rozpoczynających lekcje rysunku to licealiści, którzy przygotowują się do egzaminów wstępnych na Akademię Sztuk Pięknych – dotyczy to szczególnie takich miast jak Gdańsk, Łódź, Kraków czy Warszawa. Nie brak również kursów kierowanych do hobbistów – osób, które po prostu uwielbiają rysować i chcą robić to jeszcze lepiej, w pełni wykorzystując swoje możliwości.

Czego nauczymy się na lekcjach rysunku?

Szkoła rysunku oferuje kursy dobrane do potrzeb osób o rozmaitych artystycznych zainteresowaniach. Dużo czasu poświęca się rysunkowi – to bez wątpienia najpopularniejszy rodzaj plastycznej działalności. Niewiele mniejszą popularnością cieszą się zajęcia z malarstwa. Nauka rysunku i malarstwo to oczywiście nie jedyne kursy, jakie można wybrać. Dobre szkoły oferują także naukę rysunku architektonicznego oraz malarstwa cyfrowego (ang. digital painting).

Nasza siedziba:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]