Tabliczki na drzwi ułatwią poruszanie się po zakładzie pracy

W każdym budynku ulokowanych jest całe mnóstwo różnorakich pokoi o większym bądź mniejszym znaczeniu. Sprawne poruszanie się po nich – zarówno odwiedzającym, ale też osobom , które wykonują swoje obowiązki w danym obiekcie – umożliwiają przeróżne tabliczki na drzwi. Ich wybór jest obecnie naprawdę ogromny. Jakiego rodzaju tabliczki na drzwi można kupić? Czym wyróżniają się te najbardziej popularne?

Tabliczki na drzwi – co można nimi oznaczyć?

Odpowiednie oznakowanie budynku zapewnia większą przejrzystość jego działania. Nie ma znaczenia czy w grę wchodzi biuro, przedszkole, sklep czy urząd – czytelne oznaczenie pomieszczeń umożliwia ekspresowe odszukanie sali, która w danym momencie nas interesuje. Tak dzieje się między innymi w szpitalu czy szkole. W przypadku banków, biur oraz urzędów tabliczki na drzwi ułatwią wyszukanie pokoju, w którym dyżuruje poszukiwana przez nas w danym momencie osoba. Szeroko zastosowane są tabliczki na drzwi, w których można dowolnie wymieniać umieszczony na nich opis. Dzięki temu w momencie, kiedy np. w urzędzie odchodzi pracownik, dane na tabliczce można bez większych problemów zmienić. Pozwala to więc oszczędzić naprawdę dużą ilość pieniędzy – nie trzeba wszak przeznaczać funduszy na kupno nowych tabliczek.

Tabliczki na drzwi – kiedy jeszcze się je stosuje?

Dzięki tabliczkom na drzwi można bez żadnych trudności odróżnić miejsca o charakterze ogólnodostępnym od tych, które stworzono dla personelu konkretnej instytucji. Chodzi w tym wypadku o pokoje socjalne, magazyny, toalety dla pracowników oraz wszystkie te miejsce, do których z jakiegoś powodu osoby postronne nie powinny wchodzić. Wykorzystując tabliczki na drzwi, można też oznakować punkty, w których palenie jest zabronione. Takie tabliczki, które przedstawiają zakaz palenia, cieszą się aktualnie bardzo dużą popularnością. Często na tych tabliczkach oprócz napisu umieszczony jest skreślony symbol papierosa. Dla sporej grupy osób przekaz takiego typu znaku jest więc naprawdę przejrzysty. Wspomnieć warto także, że tabliczki informacyjne wiesza się także przy wejściu do budynków, które wyposażone są w ułatwienia dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Nasza siedziba:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]