Herbata, niezwykła architektura i długie pociągi – podróż na Sri Lankę

Na https://bit.ly/35qQoGs odnajdziesz wszystko, co warto wiedzieć o Sri Lance

Mimo, że w polskich górach czy nad Bałtykiem jest bez liku malowniczych punktów, w których można aktywnie spędzić wczasy, czasem pragniemy po prostu wyruszyć w jakieś orientalne kraje i wynieść tradycyjny wakacje na całkowicie inny poziom. Doskonałym posunięciem jest podróż do Azji, bowiem tamtejsza tradycja i kultura są zupełnie inne od polskich, zatem polskiemu turyście przyniosą dużo niesamowitych wrażeń. Taką rozwijającą eskapadą zapewne będzie wyjazd do “olśniewającego kraju” czyli na Sri Lankę, bo tak właśnie tłumaczy się tę nazwę z sanskrytu.

Sri Lanka – państwo pełne atrakcji krajobrazowych i historycznych

Sri Lanka to stosunkowo nieduży kraj położony na Cejlonie oraz okolicznych drobniejszych wysepkach, zatem zrozumiałe, że gros turystów za najważniejszą atrakcję uważa jej cudowne plaże, jak również możliwość podziwiania jednej z najwspanialszych raf koralowych na świecie. Cejlon znany jest także z rozległych pól herbaty, której uprawa jest głównym sektorem gospodarki tej wyspy. Aczkolwiek jest to również kraj, który w swoim zakrytym dżunglą sercu ukrywa mnóstwo zabytków krajobrazowych oraz historycznych, co nie powinno zdumiewać, ponieważ historia tego państwa sięga przeszło 3000 lat.

Co w związku z tym warto zobaczyć na Sri Lance? Podróżujący na tę wyspę powinni koniecznie zobaczyć Szczyt Adama będący celem pielgrzymek licznych religii, odwiedzić buddyjskie świątynie, w tym jedną z najsłynniejszych – świątynię Świętego Zęba Buddy, odwiedzić królewski ogród botaniczny i, rzecz jasna, zajrzeć do ośrodka dla osieroconych słoni bądź zobaczyć je w Parku Narodowym Yala, który słynie też ze swoich bawołów, krokodyli i lampartów. Nie można też spędzić wakacji na Sri Lance i nie sprawdzić jak produkowana jest herbata i nie wypić filiżanki najbardziej aromatycznego Earl Grey’a w swoim życiu. Koniecznie trzeba też przejechać się specyficznym lankijskim pociągiem.

Jak zaaranżować wycieczkę na Sri Lankę?

Na Sri Lankę można wyjechać w znacznej grupie turystów z większością popularnych biur podróży, jakkolwiek najciekawsze wczasy na Cejlonie to te zorganizowane na bazie naszych osobistych zainteresowań. Takie wakacje szyte „na miarę” organizuje krakowskie biuro Relaksmisja, które sięgając do swojego doświadczenia jest w stanie dopasować harmonogram wakacji do oczekiwań dowolnego turysty.

Nasza siedziba:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]