Usługi SEO – kto wypromuje stronę w sieci?

Kampani SEO - sprawdź pełną ofertę.

Firmy lub administratorzy portali internetowych, którzy pragną, by pojawiać się na pierwszych pozycjach w organicznych wynikach wyszukiwania, mogą to uzyskać na przynajmniej kilka sposobów. Pierwszy – najbardziej wadliwy – to próbowanie starań samemu. Nie posiadając rozeznania w kwestii SEO i nie monitorując na bieżąco wiadomości o modyfikacjach w algorytmie Google, ciężko działać trafnie i – kluczowe – efektywnie. Kolejny sposób to zatrudnienie na etat specjalisty ds. SEO, aczkolwiek nie każde przedsiębiorstwo się na to decyduje powodu ograniczeń budżetu. Trzeci sposób to zatrudnienie agencji SEO. Wydatki przewidziane na takie działania można dopasować do możliwości finansowych zlecającego. Zaletą kooperacji z agencją SEO jest to, że oprócz speców od SEO w pracują tam także eksperci od grafiki, content marketingu, kampanii Google Ads czy kodowania służący rzeczowym wsparciem w tych obszarach.

Kompetentna agencja SEO przygotowuje indywidualną ofertę dla każdego klienta

Agencji SEO w Polsce jest wiele. Co wziąć pod uwagę w trakcie poszukiwań firmy, która zwiększy naszą widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania? Warto postawić na markę, która istnieje na rynku od dłuższego czasu. Liczba firm SEO, ale również tych reklamowych i kreatywnych, z każdym rokiem rośnie, co niekiedy nie idzie w parze z jakością usług. Współpracując z firmą, która istnieje od minimum dekady, można mieć pewność, że ma ona ogromne doświadczenie i może bez trudu pochwalić się pokaźnym portfolio swoich poprzednich prac. Na stronach agencji SEO częstokroć dodawany jest dział z wykazem tzw. „kejsów”. Przed podpisaniem umowy powinno się przeanalizować opisy takich przypadków, by samemu przekonać się, jakich rezultatów można się spodziewać po agencji, a także to z jakimi branżami pracowała oraz z jakimi zadaniami przyszło im się zmierzyć. Najlepsza agencja SEO to taka, która pracuje transparentnie: zawiadamia o planach prac na zbliżające się miesiące, ale także przesyła raporty ze zrealizowanych działań i ich następstwa.

Następna niebagatelna kwestia to personalizacja oferty i dopasowanie zakresu prac do profilu działalności, którą prowadzi zleceniodawca agencji. Jeśli agencja SEO na chęć współpracy reaguje w ciągu kwadransa, a oferta sprawia wrażenie gotowego szablonu, należy traktować to jak znak ostrzegawczy. Po otrzymaniu zapytania przedstawiciel profesjonalnej agencji SEO winien skontaktować się z zainteresowanym klientem, aby dopytać o dodatkowe informacje o firmie, konieczne do przygotowania dla niej wszechstronnej oferty. Chodzi o dane, których nie da się wyszukać na własną rękę w internecie, jak np. informacja o prowadzonych do chwili obecnej pracach SEO oraz o kluczowych dla klienta usługach bądź towarach, które stara się wypromować.

Rozliczenie za usługi agencji SEO – których ofert się wystrzegać

Przezornie warto potraktować firmy SEO, które sugerują rodzaj współpracy z zapłatą za uzyskany efekt. W takim modelu klient płaci firmie SEO wówczas, kiedy frazy kluczowe dotrą na ustalone w umowie pozycje w SERP (przykładowo wejdą do Top5 lub pierwszej strony wyników). To wciąż często napotykany model rozliczeń, aczkolwiek niesie ze sobą spore ryzyko – można bowiem uzyskać błyskawiczne rezultaty przy pomocy łamania standardów ustalonych przez Google. Nieprzerwanie uaktualniany algorytm również nie pomaga w dotrzymaniu obietnic złożonych klientowi, z tej przyczyny dobra agencja SEO nigdy nie gwarantuje osiągnięcia konkretnych wyników. Jeśli idzie o cenę za współpracę z firmą SEO, to rzadko jest ona stała – na ogół w pierwszych miesiącach po zawarciu umowy potrzebne są większe nakłady finansowe, by wykonać drobiazgowy audyt SEO, a potem zrealizować wszelkie wynikłe z niego sugestie. W kolejnych miesiącach współpracy, jak witryna zleceniodawcy zostanie już zoptymalizowana, koszty działań bywają dużo niższe.

Nasza siedziba:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]