Kantor online – wymieniaj walutę nie wychodząc z domu

Na https://nkantor.pl znajdziesz pełną ofertę wymiany walut on line.

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w placówce bankowej albo w kantorze – na te ostatnie w dalszym ciągu można się natknąć w galeriach handlowych oraz przy sklepach wielkopowierzchniowych! Jednakże w szybko zmieniającej się rzeczywistości, konsumenci chcą wymieniać waluty bez przymusu opuszczania domu i po niższych kosztach, dlatego też powstały kantory internetowe, które to umożliwiają.

Zalety kantoru online

Operacja w kantorze online jest jednakowo prosta jak kupno obcej waluty w fizycznym kantorze. Użytkownik loguje się do serwisu na założony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kwotę, którą chce przewalutować. Atutem kantorów online jest głównie to, że przewalutowanie można zlecić w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze działania serwisu po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie danych pozyskiwanych z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, zwykle z minionej doby. Kolejnym i nadzwyczaj ważnym atutem kantorów online są mniejsze spready niż te proponowane przez placówki bankowe i kantory stacjonarne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (zależnie od narzuconego cennika) może prowadzić do zapłacenia spreadu w wysokości nawet 3-5%, tymczasem w kantorze online spready na ogół nie wychodzą poza 2%. Kantory online świadczą także kilka dodatkowych usług lubianych przez klientów, m.in. posiadają opcję transakcji odroczonej dokonywanej w ustalonym przez użytkownika dniu bądź takiej, w której klient zleca wymianę waluty po wskazanym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wówczas, gdy ustalony przez użytkownika kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Kto korzysta z kantorów wymiany walut online?

Kantory internetowe to usługa dla wszystkich lubiących komfort i dużą wolność w rozporządzaniu kapitałem. Wykorzystują je również osoby spłacające pożyczki zaciągnięte w walucie obcej i osoby uczące się bądź zatrudnione za granicą. Jednakże zanim zadecydujemy, aby powierzyć swoje finanse kantorowi internetowemu, warto zbadać jego renomę oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie witryny Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.