O systemach mass collect

Więcej informacji o tym, na czym polega mass collect.

Mass collect to usługa, której głównym aspektem jest identyfikacja masowych płatności od kontrahentów. Prezentujemy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak upraszcza organizację małym oraz dużym firmom.

Mass collect – gdzie zda egzamin to rozwiązanie?

Działanie mass collect jest praktycznie rzecz biorąc stosunkowo proste. Polega na nadaniu wszystkim kontrahentom niepowtarzalnego numeru rachunku, który jest zarazem ich ID. Takie rozwiązanie zdaje egzamin tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest szeroka grupa kontrahentów, czyli na przykład na uczelniach wyższych, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne czy wszelkich działalnościach, gdzie używany jest system abonencki (m.in. w sieciach siłowni). Należności wpływające w systemie mass collect trafiają na wskazany rachunek firmowy, jednak uprzednie nadanie klientom indywidualnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jakim sposobem wykonali oni wpłatę (standardowy przelew, przelew z karty albo przelew za pośrednictwem poczty). Korzystanie z mass collect przekłada się też na mniej czasochłonne księgowanie należności aniżeli podczas księgowania przez pracownika, a zarazem na eliminację ewentualnych błędów, które mogą wyniknąć w czasie tej czynności.

Bieżące monitorowanie wpływających należności – o atutach mass collect

Choć mass collect nie jest w tej chwili dostępne w większości banków (mają ją między innymi mBank i wybrane banki spółdzielcze) warto przeanalizować możliwość jego wykorzystania w firmie, nawet takiej, która miesięcznie rozlicza mniej niż setki dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect przynosi wszak kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników, opcja połączenia z platformą finansowo–księgową (a co za tym idzie śledzenie na bieżąco przychodzących opłat) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką autorską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z systemem mass collect banku, ale posiada również opcję przesyłania powiadomień o zbliżających się płatnościach oraz windykacji, co po kilku miesiącach skutecznie zwiększa terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]