Poznajmy bliżej kredyt konsolidacyjny

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego bez wątpienia spotkało się bardzo dużo osób. Konsolidacja to produkt proponowany przez banki, który najczęściej skierowany jest do indywidualnych klientów, którzy wpadli w spiralę zadłużenia.

Kiedy potrzebne są kredyty konsolidacyjne?

Polacy, którzy mają na swoim koncie wiele zadłużeń, mogą je połączyć w jedno. Konsolidacja umożliwi takim osobom spłacenie wcześniejszych kredytów. Za sprawą konsolidacji można spłacić nawet te kredyty, które na skutek rozmaitych problemów spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które borykają się z kłopotami z ich regulowaniem, konsolidacja może okazać się jedynym rozwiązaniem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego następuje zmniejszenie wysokości rat. Co więcej po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce kilku rat wpłaca się do banku tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia zatem wyjście z problemów finansowych, obniżenie miesięcznego obciążenia oraz lepsze gospodarowanie domowym budżetem.

Jakie zadłużenia można połączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba zaciągniętych kredytów, które można skonsolidować jest niezwykle duża. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu klienci mogą spłacić kredyt mieszkaniowy, ratalny, gotówkowy oraz samochodowy. Dzięki konsolidacji można też uporać się z zadłużeniem na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym lub na karcie kredytowej. Zależnie od oczekiwań klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny mają w swojej ofercie teraz nie tylko banki, ale też parabanki, jednak często wiąże się to z wyższymi kosztami kredytu lub nierentownymi dla klienta warunkami. Wybierając kredyt konsolidacyjny, warto skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy finansowego, który pomoże wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.