Sztabki złota – zróżnicuj swój portfel inwestycyjny

Umieszczanie pieniędzy na lokacie lub po prostu gromadzenie ich na koncie bankowym nie jest dzisiaj tak dochodowe jak parę lat temu. Niezbyt wysokie oprocentowanie proponowane przez banki, ale także i powszechniejsze zrozumienie, że nie inwestowane środki przynoszą zysku doprowadziły do tego, że szukamy metod, które umożliwią naszym finansom przynosić w przyszłości poboczny przychód. Obok kupowania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz szerszym zainteresowaniem cieszą się metale inwestycyjne, a przede wszystkim – sztabki złota.

Sztabki złota – dlaczego popyt na ten kruszec nie ulega zmianie?

Na początku warto dobitnie podkreślić, że lokata finansów w złoto w sztabkach to inwestycja na długie lata. Złoto z reguły nie poddaje się silniejszym i słabszym zawirowaniom odczuwalnym w gospodarce, a wręcz niepewność gospodarcza oraz polityczna nierzadko podnosi jego wartość. Oczywiście można zauważyć wahania w jego ceny, jednakże studiując jej historyczny wykres natychmiast daje się dostrzec, iż z biegiem czasu ona wzrasta. Co jest tego powodem? Od wieków ilość tego kruszcu będąca w obiegu w zasadzie się nie zmienia. Niegdyś służył on jako waluta, dzisiaj jest szeroko wykorzystywany w elektronice,medycynie czy przemyśle chemicznym oraz – wciąż na potężną skalę – w sztuce i złotnictwie. Mimo, iż wydobycie złota wciąż trwa i w teorii powinno go przybywać, odzyskiwanie tego kruszcu wykorzystanego między innymi przy produkcji urządzeń elektronicznych (jak telefony komórkowe czy też kable USB) jest nieraz nieopłacalny, skutkiem tego zapotrzebowanie na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i prognozuje się, iż z biegiem lat ta tendencja nie powinien ulec zmianie.

Indywidualne sztabki złota i combibar – co kupić?

Czytając o lokacie finansów w złoto w sztabkach gros inwestorów z miejsca oceni, iż to nie dla nich, z uwagi na znaczny koszt. Tymczasem sztabki złota występują w różnorodnych wagach, dlatego właściwie każdy może sobie pozwolić na inwestycję pewnego wycinka oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 10 g, 2 g, a nawet 1 g. Takie niewielkie sztabki są wręcz perfekcyjne jako upominek. Więksi inwestorzy, mający większy kapitał raczej wybierają większe sztabki złota o wadze 50 g, 250 g, a także 1 kg. Wypada jednakże wiedzieć o dwóch rzeczach. Po pierwsze, wybierając cięższą sztabkę kupujemy złoto dużo taniej. Po drugie, nie można pociąć kupionej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży.. Dlatego wskazane jest kupować złote sztabki o różnej wadze bądź zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są fabrycznie podzielone na mniejsze kawałki o wadze 1 g.

Nasza siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]