Antena DVB T– o czym pamiętać przy jej zakupie

W przeważającej większości domostw dostrzec można telewizor. Większość z nas nie wyobraża sobie dnia codziennego bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie okazał się bezużytecznym gadżetem, trzeba zaopatrzyć się również w dobrej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w wielu okolicznościach.

Antena telewizyjna – co znajdziemy w sprzedaży?

Wybór anten telewizyjnych jest obecnie naprawdę duży. W sklepach znajdują się pokojowe i siatkowe anteny DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T, jak również anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny naziemnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Znajdujące się teraz w sprzedaży anteny DVB-T odznaczają się głównie prostotą instalacji. Spokojnie upora się z nim każdy, kto chociaż parę razy miał w rękach przyrządy używane przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które obecnie proponują nam producenci, charakteryzują się też wyjątkową odpornością na wpływ zmiennych uwarunkowań atmosferycznych. W związku z tym pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych na świetnym poziomie przez bardzo długi czas.

Antena naziemna – co należy brać pod uwagę przy jej kupnie?

Bardzo duży wybór anten naziemnych sprawił, że powinno mocno przemyśleć wybór urządzenia, które zamierzamy zamontować. Należy pamiętać, że uwagę trzeba zwrócić na wiele uwarunkowań, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Istotna jest przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat położenia nadajników można bez trudu znaleźć w Internecie. Znaczenie ma też moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego nakierowanie. Pod uwagę brać trzeba w każdym przypadku ukształtowanie obszaru, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym znajduje się antena naziemna. Ogromne znaczenie ma też to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]