Zobacz więcej informacji o marce CarePump na https://tinyurl.com/yyt4qvn8.
Drenaż limfatyczny to technika masażu, której intencją jest usprawnienie obiegu limfy w organizmie. Drenaż ręczny opracowano w Danii blisko 100 lat temu – to różne chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy okrężne oraz pompujące, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dostosowuje indywidualnie do miejsca masażu, jak również stanu zdrowia pacjenta.
Urządzenie do masażu limfatycznego – wskazania do wykorzystywania
W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej wykorzystywane są aparaty do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż ręczny. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów podzielonych na komory, które nasuwa się na obrzękłe kończyny górne albo dolne. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych komór urządzenie uciska kończynę, wspomagając tak przepływ limfy. Jest dużo zaleceń do zastosowania zabiegu drenażu limfatycznego. To m.in. zwyrodnienia stawów, zastoje oraz obrzęki limfatyczne, a także obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii lub tarczycy). Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach estetycznych – wspomagająco w toku procesu odchudzania czy jako pomoc w likwidacji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana w świecie sportu, najczęściej jako zabieg regeneracji po podwyższonym wysiłku.
Kompaktowy sprzęt CarePump do masażu uciskowego w domu
Ogromne możliwości użycia aparatów do presoterapii wpłynęło mocno na rozwój tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby chętnie korzystające z tej metody masażu mogą wykonać zabieg w we własnym domu, za pomocą nowoczesnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Urządzenia do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry podobne do sprzętu używanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza ilość komór mieszczących się w rękawach – im więcej przedziałów, tym efektywniejszy jest zabieg drenażu. Urządzenia CarePump są kompaktowe oraz nie są ciężkie, zatem bez trudu można wziąć je w podróż, przykładowo na zawody sportowe.
Co ważne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być obowiązkowo uzgodnione z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym samodzielnie, bowiem istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to m.in. stany zapalne i zakrzepica, które warto uprzednio wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]