Biżuteria z bursztynem

Dowiedz się, gdzie zamówić biżuterię z bursztynem, wejdź na www.bizutik.pl/bizuteria-z-bursztynem.

Biżuteria z bursztynem nigdy nie wyjdzie z mody – tak wśród młodzieży, jak i znacznie starszych osób. Zainteresowanie nią nie może jednak dziwić – złoto Bałtyku jest zaliczany wszak do najpiękniejszych materiałów, a swoboda jego obróbki sprawia, że wyprodukowane z niego ozdoby mogą dostosować się do wszystkich mód. By zachować jej wygląd, musimy o nią odpowiednio się zatroszczyć. W jaki sposób? Powie wam nasz poradnik.

W czym trzymać biżuterię z bursztynem?

Bursztyn to nadzwyczaj delikatny surowiec – z tego powodu biżuteria z bursztynem koniecznie musi być trzymana w odpowiednich warunkach. Każdy naszyjnik musimy owinąć miękką tkaniną, a następnie dokładnie zapakować w folię i umieścić w drewnianym pudełku. Pamiętajmy, by w jednym opakowaniu nie trzymać dwóch przedmiotów – mogą się przecież wzajemnie uszkodzić.

Czyścimy biżuterię z bursztynem

Jantar nie toleruje silnych preparatów czyszczących. Lepiej zatem postąpimy, wybierając do jego czyszczenia delikatniejsze specyfiki – na przykład mleczko migdałowe albo kosmetyki dla najmłodszych. Biżuteria z bursztynem powinna być pielęgnowana miękką szmatką, lekko zwilżoną wodą – w żadnym wypadku nie możemy użyć jej zbyt wiele.

Odnowienie biżuterii z bursztynem

Odkopałeś w szufladzie zabytkową biżuterię z bursztynem? Zapewne stale robi ogromne wrażenie, jednak czas odcisnął na niej swoje piętno. Czy można ją odrestaurować? Podchodząc do tego samodzielnie, możesz tylko pogorszyć sprawę – powinieneś więc poprosić o pomoc jubilera.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]