Czy istnieją zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso?

Kup kapsułki kompatybilne z Nespresso na https://cafessima.pl/kapsulki-do-ekspresu/kapsulki-nespresso/.

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najdłużej dostępnych w sprzedaży. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu stopniowo zdobywały kolejnych sympatyków. Dzisiaj jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wytwarza wiele popularnych firm.

Czy można kupić zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso?

Decydując się na zakup ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do używania kawy w kapsułkach od jednego producenta. To bezzasadna obawa. Patent na ten typ kapsułek wygasł 2012 r. więc w tym momencie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnorodnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o aromatycznych kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych przez Polaków marek jest włoska Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o średniej mocy, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na mieszance robusty i arabiki. Drugim słynnym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor intensywnych w smaku połączeń arabiki i robusty o nazwach zaczerpniętych od włoskich miast, czyli Firenze, Trieste, Roma oraz Venezia. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty prażonych orzechów, orzechów laskowych czy pieczonego chleba. Inni uznani włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Corpo, Anima Del Salvador czy Cuore bez kofeiny) oraz Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Nocciola, Sambuca, kawa z cykorii Cicoria, Crema czy Intense).

kapsułki kompatybilne z Nespresso również od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso produkuje też rodzima firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o wysokim pułapie intensywności, np. Sublimo, Intensiva czy Milano, w tym także kawy aromatyzowane – Carmel, Vanilla, Chocolate i Hazelnut.

Opakowania obecne w większości sklepów zawierają na ogół 10 sztuk kawy w kapsułkach. Jednak dla nabywców, kupujących kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali również pudełka zbiorcze po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają znacznie zredukować koszt napoju. W przypadku, kiedy kupujący ma obawy, czy wybrany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim dokona zakupu winien zwrócić się po uzupełniającą informację do właściciela sklepu.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]