Czym są lampworki?

Więcej informacji o lampworkach.

Z pozoru przywodzą na myśl barwne słodycze. Lampworki, bo o nich piszemy, to charakterystyczny rodzaj paciorków produkowanych ze stopionego szkła. Najpierw były robione na własną rękę – szkło topiono za pomocą zmienionej lampy naftowej, stąd też określenie perły lampowe. Obecnie także możemy wykonać je w domu, jednak lepszym pomysłem okaże się z całą pewnością kupno gotowej biżuterii z lampworkami. Czemu warto się na to zdecydować? Do których kreacji szczególnie dobrze nosić lampworki? Jak zrobić je w domu?

Produkcja lampworków

Lampworki wykonuje się, jak przed chwilą wspomnieliśmy, nad palnikiem. Obecnie najlepiej nada się zwykły palnik. Do ich wytwarzania wykorzystuje się odpowiednie szkło, jakie pod wpływem płomienia rozgrzewa się, a to pozwala na nadanie mu rozmaitych form. Strużki gorącego szkła nawijane są na drut, dzięki czemu każdy koralik ma dziurkę w samym środku – to sprawia, że lampworki mogą być wykorzystane do wyrobu broszek czy wisiorków.

Kreacje do lampworków

Barwne lampworki doskonale dopasowują się do normalnych kreacji. Szczególnie dobrze komponują się z koszulkami z zabawnymi nadrukami, kolorowymi bluzami i coraz chętniej zakładanymi tenisówkami. Nie znaczy to oczywiście, że będą ciekawie prezentowały się jedynie przy tego rodzaju strojach – to wyłącznie kwestia pomysłowości.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]