Dlaczego warto założyć shuttersy w salonie i w sypialni?

Więcej o shuttersami w sypialni.

Wewnętrzne okiennice ozdobne, czyli shuttersy, kojarzą się przeważnie z aranżacją domów w stylu południowoamerykańskim lub afrykańskim. Tymczasem ten element zabezpieczenia okiennic można zastosować również w europejskich domach – jest to bardzo trwałe, a przy tym świetnie wyglądające rozwiązanie, które w szeregu przypadków sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione teraz rolety.

Shuttersy w salonie – dostrzegalnie podnoszą estetykę wnętrza

Shuttersy w salonie bądź w pokoju dziennym, mają dwie funkcje – dekoracyjną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne znacznie zwiększają estetykę pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, co sprawia, iż pięknie wyglądają na większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, bowiem to w salonie ludzie spędzają sporą część dnia, jak również przyjmują tu gości. W związku z tym należy zatroszczyć się, by ten pokój nie tylko efektowny, ale również przytulny. Swoboda ustawienia kąta nachylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości światła wpadającego do pomieszczenia, co umożliwia np. zupełne jego zaciemnienie, gdy chcemy zobaczyć coś w telewizji, lub jego delikatne ściemnienie, kiedy chcemy wyczarować romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – świetna bariera przed hałasem

Opcja regulacji wnikania światła do wnętrza jest bez wątpienia najistotniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednakże także z innego powodu – dzięki nim można skutecznie korygować temperaturę sypialni, która w dużym stopniu oddziałuje na nasz mocny sen. Dzięki shuttersom w okresie letnim łatwiej jest utrzymać niską temperaturę w sypialni, a zimą o wiele dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Oprócz tego okiennice typu shutters skuteczniej odgradzają od donośnych dźwięków z zewnątrz. Shuttersy to też doskonałe rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Zbiera się na nich mniej drobinek kurzu aniżeli w fałdkach firan, a ich pielęgnacja jest wyjątkowo łatwa i trwa zaledwie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie sprawdzą się również w kuchni, w pokoju dziecięcym oraz w łazience.

Nasza siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]