Drukarka 3D dla różnych gałęzi przemysłu i biznesu. Którą wybrać?

Jeśli chcesz nabyć drukarkę 3D, koniecznie sprawdź cadxpert.pl.

W ofercie firmy CadXpert natkniesz się tylko na urządzenia od wiodących producentów tych rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również FormLabs oraz MakerBot (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które posiadamy w naszej ofercie, działają m.in. w technologiach: SLA, PolyJet i FDM.

Stratasys – lider branży drukarek 3D

Stratasys jest światowym liderem branży urządzeń do druku 3D. Od ponad 30 lat – a dokładnie od 1988 roku – zaopatruje klientów najnowocześniejsze technologie oraz maszyny. Ocenia się, iż używając drukarek 3D i drugich urządzeń Stratasys można zredukować koszty produkcji i czas przeznaczony na proces produkcyjny prawie o 90 procent. Kluczowe założenia pracy ekspertów marki Stratasys to zapewnianie najlepszych możliwych usług i produktów, jak również pomoc techniczna oraz merytoryczna. Hit sprzedażowy z asortymentu drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, zalecane dla przemysłu i biznesu. Nowością w naszym asortymencie jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielka wersja drukarek 3D do szybkiego prototypowania z przemysłową dokładnością.

Drukarki 3D Formlabs – innowacyjna technologia LFS

Formlabs to kolejny wiodący producent drukarek 3D. Czym wyróżnia się ta marka na rynku urządzeń do druku przestrzennego? Formlabs tworzy bardzo zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne metody przyrostowego druku, takie jak SLA i SLS. Nową propozycję w ofercie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – nieduży model, działający w nowatorskiej, autorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi typ technologii SLA. Ta drukarka – podobnie jak wszystkie inne urządzenia Formlabs – znamionuje się nieskomplikowaną obsługą oraz funkcjonalną budową. Czym nowa technologia LFS odróżnia się od SLA? Z pewnością lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością i szybkością druku, a także precyzyjnym odwzorowaniem najmniejszych elementów. W LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, dlatego można ekspresowo wydrukować jednakowe prototypy, co jest wyjątkowo pożądane w masowej, seryjnej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot dla biznesu, przemysłu, edukacji

MakerBot wytwarza wysokiej klasy zaawansowane drukarki 3D, działające wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta mają rozległe zastosowanie w różnorodnych gałęziach edukacji, biznesu, przemysłu i wielu pozostałych. Najświeższy model, czyli drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to produkt wspierany przez Stratasys. To propozycja, która wykorzystuje materiały dedykowane dla kolekcji MakerBot Method, ABS oraz materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Druk jest solidny oraz dokładny, a podczas procesu drukowania nie zdarza się przemieszczenie warstw ani nie pojawiają się wypaczenia.

Nasza siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]