Jakie właściwości oraz zastosowanie ma sól himalajska?

Zamów różową sól himalajską na https://ogrodysolne.pl/pl/c/Sol-himalajska/20.

Sól himalajska już od dziesięcioleci gości w naszych domach. Czy wiesz jednak, że ma ona szersze zastosowanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska oraz w jaki sposób możesz ją wykorzystać.

Czym jest sól himalajska?

Sól himalajska rozpatrywana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z rewiru Pendżab położonego w Pakistanie. Cechuje się pięknym różowym kolorem, który pochodzi od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez czy potas. To oczywiście unikalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej niepowtarzalny smak oraz kolor.

Właściwości soli himalajskiej

Sól himalajska zawiera kilkadziesiąt rozmaitych minerałów i pierwiastków śladowych, co sprawia, że jest znacznie bardziej odżywcza aniżeli tradycyjna sól kuchenna. W jakich aspektach może pomóc? Regulacja ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej ma prawo pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspieranie układu trawiennego: co poniektórzy twierdzą, iż sól himalajska może wspomagać trawienie przez stymulowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zmniejszenie zmęczenia i stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, w głównej mierze magnez, są w stanie pomagać w redukcji stresu i zmęczenia. Ponadto sól himalajska jest znana z właściwości jonizujących, co oznacza, iż może pomagać w oczyszczaniu powietrza poprzez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu wykorzystuje się ją do produkcji lamp oraz żyrandoli solnych.

Wykorzystanie soli himalajskiej

Okazuje się, że sól himalajska to nie wyłącznie kuchenna przyprawa, chociaż to jej najpopularniejsze wykorzystanie. Oprócz tego, wykorzystywana jest do: Ablucji solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli może przynieść relaksujące doświadczenie, równocześnie nawilżając cerę oraz dostarczając wartościowych minerałów. Przepłukiwania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w kojeniu podrażnień oraz infekcji. Fabrykacji lamp i świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką czy też świeczką tealight stanowią piękny element ozdobny, ale również mają pozytywny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości i obszerne zastosowanie, sól himalajska nazywana jest naturalnym skarbem z wnętrza gór.

Nasza siedziba:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]