Kapsułki do kawy – idealny napar za każdym razem

Więcej o kapsułkach kawy do ekspresu.

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez kubka ciepłej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się także ze znajomymi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach na świecie. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale w dalszym ciągu pijemy go zazwyczaj w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Gdyż tak jest szybko i wygodnie.

Kapsułki do kawy równie dobra jak w kawiarni

Kiedy chcemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian czy też fantazyjnie sporządzoną wybieramy się zazwyczaj do kawiarni, bo niewielu z nas potrafi przygotować różnorodne napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak zamienić espresso w idealne macchiato, latte czy cappuccino. Dlatego wzięta od dekad, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przygotować w kilka minut w małych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki do kawy? W zasadzie dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się idealnie odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, zapewnienie w ekspresie właściwej ilości wody, podsunięcie kubka albo filiżanki o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż sprzęt wykona całą robotę za nas.

Kapsułki z kawą – aromatyczna kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są kosztowne – nieduże modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki do ekspresu to również nie jest ogromny wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. macchiato można zaparzyć w domu za niecałe 1,20 zł. Cena waha się rzecz jasna zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem serwowanym w kawiarni, jest to zwykle ok 10%-15% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest z pewnością ich dużą zaletą. Smakosze kawy jednak zastanawiają się często czy nabywając ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do kupna kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To bezpodstawne niepokoje. Współcześnie do większości wziętych systemów, m.in. Nescafe Dolce Gusto, Tchibo Cafissimo czy Nespresso można zamówić pasujące kapsułki.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]