Kolczyki z ametystami

Jeśli potrzebujesz ametystów, koniecznie sprawdź www.ametysty.com.pl

Ametyst to według wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje między innymi w Japonii, Paragwaju, Madagaskarze i Zimbabwe. Jego złoża znajdują się nawet w Polsce. Ametyst ma fioletowo-purpurową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdziesz na www.ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Ametysty były umieszczane w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach brytyjskich królów. Dziś, znajdujemy go w pierścionkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie wygląda jako uzupełnienie wieczorowych kreacji. Aby delikatnie rozświetlić cerę, warto założyć srebrne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na większy element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Broszki czy wisiorki z ametystami warto wkładać nie tylko od święta, ale również w biurze. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia ponoć od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy tak jest naprawdę? Przekonaj się o tym na własnej skórze.