Napisy na murach to częsty problem. Usuń je środkiem do mycia elewacji

Jeśli chcesz kupić środki do mycia elewacji, koniecznie sprawdź verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/usuwanie-zabrudzen/usuwanie-graffiti.html.

W ostatnim czasie problem wandalizmów na murach i elewacjach budynków znacznie się nasilił. Najczęściej mają one formę napisów namalowanych farbą w spray’u. Ich wartość artystyczna jest zerowa, na dodatek zwykle napisy te niosą treści wulgarne bądź rasistowskie. Nic więc dziwnego, iż właściciele lub administratorzy budynków czynią co w ich mocy, by pozbyć się ich z murów. W tym celu najczęściej decydują się na ponowne pomalowanie ściany – to jednakże jest dosyć kosztowne i pochłania sporo pracy. Inną opcją może być zastosowanie środka do usuwania farby.

Jak działa preparat do czyszczenia elewacji?

Działanie tychże środków opiera się na czynnikach aktywnych rozpuszczających składniki najpopularniejszych farb – przede wszystkim różnego rodzaju żywice. Ich charakterystyczny skład powoduje, iż preparaty tego typu pozwalają na mycie nawet bardzo chropowatych elewacji. Najlepsze preparaty do usuwania farby nie zawierają rozpuszczalników takich jak toluen, które są niebezpieczne dla otoczenia i ludzi. Użycie środka do usuwania farby olejnej polega na naniesieniu go na ścianę budynku – w tym celu należy skorzystać z szerokiego pędzla bądź wałka. Po co najmniej 60 minutach preparat należy opłukać myjką ciśnieniową lub spłukać wodą.

Dla kogo środek do usuwania farby olejnej?

Środki do czyszczenia elewacji powinny znaleźć się w wyposażeniu wszystkich ekip sprzątających, które pracują na rzecz wspólnot mieszkaniowych, gdyż to głównie fasady nieogrodzonych budynków są narażone na działania wandali. Nieduże opakowanie preparatu okaże się przydatny także właścicielom firm, domów jednorodzinnych czy sklepów. Zakup preparatu do mycia elewacji to w porównaniu z koniecznością przemalowania ścian na nowo istotna oszczędność – zarówno jeśli idzie o czas potrzebny do wykonania tej pracy, jak i koszty kupna farby.

Nasza siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]