Nie tylko lampy solne – o produktach z soli kamiennej

Skieruj się tu, aby kupić lampę solną.

Nieduże dekoracje z kamienia i minerałów od dziesięcioleci zajmują miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z rozmaitych wycieczek po Europie, a czasem kupujemy tak po prostu, gdyż pasują do stylu, w jakim zaprojektowane jest mieszkanie. Rzadko jednak są to przedmioty funkcjonalne – przeważnie to zwyczajne dekoracje. Minerałem, z którego można jednak wykonać przedmioty wykorzystywane każdego dnia, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej najczęściej lampy, ale także inne przybory.

Lampy solne są dostępne w 3 odcieniach

Lampy solne są ładne i bez większego problemu można je dobrać do aranżacji wnętrza, gdyż są sprzedawane w 3 kolorach (białym, szarym, różowym) i w licznych ich odcieniach. Każda lampa solna jest unikalna jak linie papilarne, dlatego że nie ma brył soli o takim samym wzorze krystalizacji oraz kształtach. Wyjątkowo popularne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nieregularną, nie oszlifowaną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, iż rękodzielnicy parający się sporządzaniem owych lamp, nadają im finezyjne formy, np. kuli czy też walca.

Lampy solne – dzięki nim łatwiej się odstresujesz

Powszechnie wierzy się, że lampy solne wywierają dobry wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im przeważnie właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy wytwarzania ujemnych jonów, które równoważą te produkowane przez otaczające nas urządzenia elektroniczne. Ujemne jony polepszają jakość powietrza oraz ułatwiają swobodne oddychanie między innymi ludziom borykającym się z astmą bądź alergią. Blask, jaki dają te lampy, jest uspokajający i łagodny, dlatego zaleca się nabycie ich ludziom cierpiącym na brak snu lub stres, dlatego iż dzięki nim można łatwiej się zrelaksować. Ale z brył soli nie wytwarza się jedynie lamp solnych. Produkuje się z nich też pojemniczki na drobiazgi i prześliczne świeczniki, a pokaźne bloki z soli kamiennej wykorzystuje się w gastronomii oraz dekoracji mieszkań.

Nasza siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]