Oryginalna biżuteria z turkusem

Kup biżuterię z turkusem.

Turkus jest wymieniany wśród najrzadszych minerałów dostępnych na Ziemi. Nic zatem zaskakującego, iż często sięgają po niego jubilerzy, a biżuteria z turkusem jest dla sporej części kupujących symbolem ekskluzywności. Produkowane bywają z jego użyciem broszki, wisiorki i kolczyki, które świetnie komponują się z eleganckimi strojami. Na barwę tego kamienia w szczególnym stopniu rzutuje miejsce jego wydobycia – na przykład minerały importowane z Iranu są błękitne, natomiast z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak popularna, że powstały nawet jego sztuczne odpowiedniki – chodzi o chalcedon.

Biżuteria z turkusem – nie tylko względy wizualne

Warto nadmienić, że turkus jest ceniony nie tylko z uwagi na wyjątkowe względy wizualne. Według niektórych okazuje się bowiem amuletem, który zabezpiecza noszącego przed nieszczęściem. Niewątpliwie w dużej mierze z tego wynika zainteresowanie biżuterią z turkusem – zwłaszcza, kiedy mowa o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem bywa ceniona nie tylko przez klientów, dla których istotne są tego rodzaju sprawy – po prostu doskonale się prezentuje.

Biżuteria z turkusem posłuży dziesięciolecia

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo delikatna, więc warto o nią prawidłowo zadbać. Przede wszystkim powinniśmy zdejmować ją zawsze, kiedy pracujemy – łatwo wówczas o uszkodzenia. Należy także ściągnąć ją przed prysznicem, gdyż środki myjące mogą niekorzystnie wpłynąć na turkus. Kiedy nie nosimy biżuterii z turkusem, powinniśmy trzymać ją w pudełku wyściełanym miękką szmatką – unikniemy tak uszkodzeń.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]