Pierścionki zaręczynowe – połączenie tradycji z nowoczesnością

Znajdź pierścionki zaręczynowe Kraków

Kiedy znajdziesz kobietę, z którą postanowisz spędzić całe życie, prędzej czy później podejmiesz decyzję o ślubie. Wcześniej jednak ma miejsce ta wymarzona przez wiele kobiet chwila – oświadczyny, na które musisz kupić pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – symbol wieczności

Obdarowanie kobiety pierścionkiem to niezmiernie stary obyczaj, sięgający prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki mają kształt koła, które reprezentuje wieczność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, nazywanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wynika z poglądu, że od owego palca biegnie żyła prowadząca wprost do serca, nazywana “vena amoris”. Ogólnie przypuszcza się, że obyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych do Europy przywieźli Grecy. Na początku wytwarzano je ze skóry, z łodyg konopi, a nawet kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich wyrobu metali, w głównej mierze żelaza. Cennymi pierścionkami ze złota lub srebra obdarowywano jedynie wtedy, gdy mężowie pragnęli ogłosić swoje całkowite zaufanie do przyszłej żony. Współcześnie pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z drogimi kamieniami, platyną i złotem, jednak surowce te w rzeczywistości szeroko wykorzystuje się do ich sporządzania zaledwie od kilku stuleci, przy czym znamienny przyrost ich powodzenia można spostrzec w poprzednim wieku.

Pierścionek zaręczynowy – za ile go kupisz?

Rzecz jasna, pożądana biżuteria na zaręczyny to pierścionek z platyny z pokaźnym brylantem, jednakże możliwości swobodnego dobierania rozmaitych metali i kamieni są ogromne. Nie licząc diamentów wykorzystuje się szafir, rubin czy topaz. Część osób wybiera tańsze metale, jak tytan, srebro, stal damasceńską, jak również drewno, jednakże nieprzerwanie na rynku dominują pierścionki wykonane z platyny i przeróżnych rodzajów złota (białego, żółtego i różowego).
Ile powinniśmy środków przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało pogląd, że mężczyzna musi wydać na niego co najmniej 2 miesięczne pensje. Cena zakupu zależna jest od rozmaitych elementów: wzoru, ilości karatów, użytego kamienia czy surowca, dlatego każdy kupi ładny, jedyny w swoim rodzaju pierścionek w określonym budżecie. Pamiętajmy jednakże, iż pierścionek zaręczynowy jest w pierwszej kolejności symbolem uczucia oraz zaangażowania, więc jego koszt nie ma większego znaczenia. Istotne jest to, czy będzie się podobał naszej wybrance.

Nasza siedziba:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]