Pozbądź się zarazków z dłoni – żel do dezynfekcji rąk

Jeśli szukasz antybakteryjnego żelu do rąk, koniecznie wejdź na https://verdeavis.pl/higiena/dezynfekcja-rak.html.

Nawet do pięciu milionów bakterii może bytować na każdym cm2 powierzchni rąk. Spora część tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach roznoszą się pasożyty, bakterie oraz wirusy wywołujące poważne choroby. Z tej przyczyny higiena rąk jest koniecznością. Za pomocą normalnego mydła jesteśmy w stanie jednak usunąć ze skóry maksymalnie 90% drobnoustrojów. Na co dzień to satysfakcjonujący rezultat, jakkolwiek w licznych przypadkach niezbędne będzie skorzystanie z o wiele efektywniejszych preparatów.

Mydło antybakteryjne – gdzie jest niezbędne

Mydło antybakteryjne znalazło zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Najpopularniejsze jest w instytucjach medycznych – gabinetach dentystycznych, przychodniach i szpitalach. Poza tym korzystanie z niego jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają styczność ze skórą klientów i znajdującymi się na niej bakteriami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać również osoby zatrudnione w przemyśle gastronomicznym – w szczególności po przygotowywaniu posiłków z jajek, mleka oraz mięsa (głównie drobiowego), bo te artykuły spożywcze, gdy są surowe, nierzadko są zakażone bakteriami.

Typy preparatów do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie z dodatkiem związków likwidujących komórki drobnoustrojów – zazwyczaj jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk występują także pod postacią żelu lub płynu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk można kupić w opakowaniach o różnych objętościach – małych, które mieszczą się w torebce albo kieszeni, lub dużych, przeznaczonych do stosowania w dozownikach ściennych, często wyposażonych w fotokomórkę bądź przystosowanych do włączania łokciem.

Nasza siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]