Prawie jak diament – biżuteria z cyrkoniami

Chcesz nabyć cyrkonie? Sprawdź www.cyrkonie.com.pl.

W procesie tworzenia biżuterii twórcy bardzo chętnie stosują najpiękniejsze kamienie szlachetne. Są one olśniewającym dodatkiem, a automatycznie znacznie zwiększają cenę wyrabianego przedmiotu. Konsekwencją tego jest dość nieliczne grono klientów mogących pozwolić sobie na prawdziwe klejnoty w swoim zbiorze. Na szczęście istnieją także rozwiązania dla mniej zamożnych osób.

Czym są cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to kamienie jubilerskie nie występujące naturalnie w przyrodzie są wytwarzane całkowicie syntetycznie. Stanowią one jedną z najlepszych alternatyw dla brylantów – z powodu praktycznie wyglądu nie do odróżnienia i zbliżonych właściwości. Zazwyczaj cyrkonia jest przezroczysta, ale okazy zawierające inne substancje mogą posiadać dowolne odcienie, czy też nawet modyfikować je dzięki wpływowi światła. Ze względu na przytoczone właściwości estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i medycyna – wykorzystanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie są powszechnie stosowane jako elementy dekoracyjne w jubilerstwie, choć nie jest to oczywiście jedyne ich zastosowanie. Stosuje się je między innymi w stomatologii (jako przejściowe wypełnienie zębów mlecznych), w przemyśle czy też do mierzenia pH w ekstremalnych temperaturach. Swego czasu, przez swoje właściwości wykorzystywane były także przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. W przypadku, gdy interesuje nas najczęściej spotykana forma cyrkonii, czyli biżuteria, nabyć ją można na przykład przez internet.