Środki dezynfekujące – dla gastronomii, szpitali i laboratoriów

Sprawdź, gdzie kupić środki dezynfekujące.

Profesjonalne środki do dezynfekcji powierzchni pomagają utrzymać czystość różnych powierzchni. Gdzie są stosowane i w jaki sposób działają? Dlaczego warto się w nie wyposażyć?

Środki do dezynfekcji – zawartość i działanie

Dostępne na rynku środki dezynfekcyjne mają na celu mycie oraz odkażanie powierzchni i narzędzi. Dzięki nim możliwa jest likwidacja szkodliwych czynników, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka i transferować zakażenia krzyżowe. Specjalistyczne środki są uzupełnione o składniki eliminujące bakterie oraz inne drobnoustroje. W skład środków do dezynfekcji najczęściej wchodzi chlor, alkohol, aldehydy, czterorzędowe związki amonowe, kwas nadoctowy, poliaminy, nadtlenek wodoru, jak również wiele innych komponentów. Do często używanych preparatów należą chusteczki do dezynfekcji, żele, oleje (np. do przyrządów chirurgicznych) oraz płyny w sprayu.

Zastosowanie środków odkażających

Środki antyseptyczne stosowane są zawsze tam, gdzie konieczne jest zachowanie sterylnej czystości – na stołówkach, w kuchniach, w placówkach gastronomicznych, medycznych czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do odkażania toalet, blatów, urządzeń sanitarnych, podłóg, znajdują także zastosowanie przy myciu maszynek do mięsa, sztućców, blenderów, krajalnic oraz innych maszyn czy przedmiotów. Kluczowe jest dobranie odpowiedniego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt agresywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne przede wszystkim w przypadku powierzchni ceramicznych – pisuarów, muszli klozetowych czy umywalek.

Nasza siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]