Wisiorki srebrne – duży wybór

Potrzebujesz zawieszek? Odwiedź tę stronę

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najczęściej stosowanych przez złotników surowców. Nie powinno to dziwić – jest miękkie, doskonale się prezentuje, a także charakteryzuje je ciekawy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej ochrony – metal ten okazuje się naprawdę czuły, przez co łatwo go zarysować. Jak więc dbać o srebrną biżuterię?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla wykonanych ze srebra ozdób okazują się zabójcze. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie wolno więc używać ich w celu pielęgnacji ozdób, a podczas sprzątania bezwzględnie powinniśmy zdjąć noszone wisiorki srebrne lub pierścionki.

Gdzie trzymać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne musimy chronić również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania powinniśmy wykorzystywać pudełka wyściełane od środka miękkim materiałem – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Srebro źle reaguje też na kontakt z wodą i ciepłem, które mogą sprawić, że straci barwę albo się odkształci. Zanim schowamy parę ozdób do szkatułki, powinniśmy wcześniej owinąć je miękką szmatką albo włożyć do plastikowej torebki.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z solą – doskonale zmywa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego sprawdzą się także alkohol, białko kurze i odpowiednie płyny. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy używać miękkich ścierek – sztywne mogą porysować powierzchnię.