Znudziły Ci się firany w oknach? Czas zamontować shuttersy!

Planując aranżację domu, rzadko przeznacza się dużo czasu na dekorację okien. W większości wypadków decyzja pada na szablonowe rozwiązanie, to znaczy zasłony oraz firanki, które nieraz łączone są dodatkowo z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno zdobywające sobie krąg sympatyków rozwiązanie – okiennice wewnętrzne typu shutters.

Z czego produkowane są okiennice ozdobne typu shutters

Podstawową cechą shuttersów (czy też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tego typu okiennicach ozdobnych są ruchome, wobec tego można bez trudu je ułożyć pod przeróżnymi kątami, w zależności od fantazji mieszkańców. Producenci wytwarzają je z płyt pilśniowych, z listw drewnianych, jak również polichlorku winylu (PCV). Okiennice dekoracyjne shutters zakłada się przeważnie na oknach, jednakże równie dobrze będą się prezentować na drzwiach szafy. Shuttersy to wprawdzie element okna, który w w Europie domach wykorzystuje się w dalszym ciągu okazjonalnie, ale gros z nas z pewnością kojarzy je z telewizji bądź kina, ponieważ tego rodzaju okiennice są niezmiernie popularne na terenach z ciepłym klimatem, a więc w Afryce Południowej oraz w Nowej Zelandii.

Atuty wewnętrznych okiennic shutters

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko pięknie się prezentują, ale mają też przydatne funkcje. Dzięki nim można pasywnie kontrolować wykorzystanie padającego światła: latem hamować gromadzenie się ciepła we wnętrzach, a zimą – zatrzymać je na dłużej. Okiennice wewnętrzne pasują do różnych stylów aranżacyjnych i da się je zainstalować je na przeważającej większości ram okiennych. Wykonuje i instaluje się je na zamówienie, co powoduje, iż są bez wątpienia droższym rozwiązaniem niż przykładowo rolety. Shuttersy jednak przydają wnętrzom niezmiernie elegancki wygląd, w wyniku czego zwiększają wartość posesji. Trzeba także podkreślić, że ustawienie lameli okiennic wewnętrznych shutters jest ustawiane bez wykorzystania żyłek, co posiadacze zwierzaków lub rodzice małych dzieci, które przerwać wiszące łańcuszki, uznają zapewne za spory plus.

Nasza siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]