Kochasz trekking lub narciarstwo wysokogórskie? Zaplanuj wyprawę w Alpy!

Korzystna oferta wycieczki w Alpy znajduje się na tej stronie.

Polscy entuzjaści gór, którzy poznali już dogłębnie każdą trasę w w Karpatach, w Górach Świętokrzyskich czy w Sudetach, ostatecznie zaczynają szukać kolejnych wrażeń i przeglądają oferty wypraw w inne góry Europy. Wielu z nich zdecyduje się na wyjazd w Alpy, gdzie przypuszczalnie po raz pierwszy zmierzą się z trekkingiem lub narciarstwem wysokogórskim.

Przepiękne Alpy – fantazja alpinistów z całego globu

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Starego Kontynentu, którego obszar rozciąga się kilka europejskich państw, między innymi Austrię, Włochy, Szwajcarię i – oczywiście – Francję, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Europy, a więc Mont Blanc, znany też jako Dach Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jednakże to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne zachwycające wierzchołki, o których pokonaniu fantazjują wspinacze ze wszystkich stron świata, to na przykład Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., Dom – 4545 m n.p.m. czy Matterhorn – 4478 m n.p.m, a także inne ważne dla wspinaczki szczyty, jak Tre Cime di Lavaredo albo Eiger. Alpy dzielą się na niskie Alpy Wschodnie i wysokie Alpy Zachodnie.

Wycieczki w Alpy – wybierz te prowadzone w ograniczonych grupach

Jakie wyprawy w Alpy oferują polscy organizatorzy trekkingów i wycieczek w góry? Jest dużo ciekawych propozycji skierowanych do pasjonatów gór o różnym stopniu doświadczenia. Osoby, które nie miały wcześniej kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, lecz mogą pochwalić się dobrą kondycją fizyczną i nabyły już pewne umiejętności narciarskie, mogą wyjechać na tygodniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei dla osób zaawansowanych organizowane są wycieczki na austrackie via ferraty połączone z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, pomaga bezpiecznie podnosić swoje umiejętności. Tym, których interesuje zwłaszcza zdobycie wiedzy, polecamy trwający 10 dni Projekt 6000, który który ma na celu szkolenie z fundamentów bezpiecznego poruszania się w wysokich górach. Bezdyskusyjnym atutem tych wypraw jest to, że organizowane są w małych, zwykle kilkuosobowych grupach, co powoduje, iż każdy z partycypantów otrzymuje wnikliwą uwagę opiekunów.

Z najlepszymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wycieczka w Alpy okaże się niezapomnianym doznaniem, przynoszącym przyjemność z przezwyciężania naszych ograniczeń, jak również rozbudzającym apetyt na więcej.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]