Budowa domów drewnianych – doświadczeni specjaliści to podstawa

Szereg osób marzy o wybudowaniu swojego domu. Wielu z nich udaje się urzeczywistnić to pragnienie. Jeszcze jakiś czas temu w polskim krajobrazie najczęściej dostrzec można było domy w kształcie klasycznego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się też znacznymi stratami energii. Obecnie wygląda to diametralnie inaczej. Bardzo chętnie decydujemy się na domy wybudowane z drewna stanowiące połączenie znanego od lat stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć nowoczesność i tradycję?

Domy wznoszone z drewna to obecnie doskonały przykład na to, jak doskonale można łączyć klasyczny styl podhalański z innowacyjnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam komfort. Styl góralski – bo tak nierzadko określa się też styl podhalański – to kwintesencja świetnego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, spadzisty dach pokryty gontem, weranda lub balkon – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wybudowany został właśnie w stylu góralskim. Aby jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci stawiają na liczne przeszklenia, z chęcią wprowadzają także inne nowoczesne materiały. Taki dom może być też energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci dbają o dość zwartą bryłę budynku, zalecają dobór właściwych okien i właściwe ocieplenie. Domy drewniane wybudowane w stylu podhalańskim połączonym ze stylem nowoczesnym napotyka się nierzadko w w jednej części naszego kraju. Jest to rzecz jasna Małopolska, na terenie której leży piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt specjalistom

Przygotowanie doskonałej jakości projektu domu drewnianego, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z nowoczesnością naprawdę nie należy do łatwych. Dlatego najlepiej jest powierzyć to zadanie fachowcom. Tak samo jest już na etapie budowy domu. Tylko wówczas będzie można być pewnym, że dom będzie prezentował się bardzo dobrze, a równocześnie będzie trwały oraz komfortowy w użytkowaniu.

Nasza siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]