Do czego używa się sklejek szalunkowych?

Zobacz, gdzie nabyć sklejkę szalunkową, wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to podstawowy element szalunków. Tę funkcję mogą pełnić typowe deski z drewna lub płyty wykonane z innego surowca, jednakże przeważnie używana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc wybudować domy ze ścianami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki są też wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, tj. drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jest nam niezbędna, a nie możemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wykonuje

Dawniej w szalunkach z reguły stosowane były deski z bloków drewna. Te aczkolwiek były drogie, a przy tym nie posiadały wymaganych parametrów – zwykle niezbyt dobrze radziły sobie z wilgocią. Z tej przyczyny w dzisiejszych czasach wykorzystywana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z przeróżnych gatunków drewna – zazwyczaj z olchy, brzozy lub topoli. W ofercie producentów znajdują się różnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, do których produkcji używa się kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi często wykorzystywany wariant to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajem

Firmy budowlane dysponują przeważnie swoją sklejką szalunkową wraz z częściami pozwalającymi na jej łączenie. Jeśli jednak planujemy budowę domu lub garażu na własną rękę, nie ma konieczności kupowania wszystkich elementów szalunków – można je wypożyczyć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Oprócz samych desek, firma służy także wynajmem innych elementów niezbędnych do postawienia szalunków – między innymi głowic oraz łączników.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]