Dźwigary – ważny element konstrukcji szalunkowych

Chcesz kupić dźwigary? Skieruj się tutaj.

Szalunki to konstrukcje potrzebne na większości budów. Dzięki nim możliwe jest nadanie zamierzonego kształtu murom wylewanym z betonu, a także przygotowanie w nich przepustów na drzwi i okna. Szalunki są także niezastąpione przy formowaniu stropów – wówczas ich istotnym elementem są dźwigary. Bez ich zastosowania budowa jakiegokolwiek obiektu wielokondygnacyjnego byłaby niemożliwa. Dzięki dźwigarom sklepienie nie zapada się natychmiast po wylaniu i może utwardzić się. Z jakich tworzyw produkuje się dźwigary? Jak można je kupić?

Z jakich materiałów wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar wystawiany jest na potężne, osiągające kilkadziesiąt ton obciążenia. Stąd jego najważniejszym przymiotem jest wytrzymałość. W dużym stopniu wpływają na nią dwa czynniki – jakość wykonania oraz typ wykorzystanych w tym celu materiałów. Te powinny być rzetelnie wyselekcjonowane i wypróbowane pod kątem wytrzymałości na potężne obciążenia. Najlepszym surowcem jest lite drewno takich drzew jak sosna, buk, topola i olcha. Niezwykle ważne jest też poprawne pokrycie dźwigarów impregnatem, które uchroni je przed szkodliwym działaniem wilgoci, klejów i innych ciekłych chemikaliów stosowanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio zagrażają strukturze drewna.

Dźwigary – można je wydzierżawić

Firmy, które na co dzień parają się budową wielokondygnacyjnych obiektów posiadają własne dźwigary. Ich kupno oraz składowanie wiąże się jednak z pewnymi wydatkami. Szczęśliwie przedsiębiorstwa, które od czasu do czasu akceptują zlecenia tego typu, mogą uniknąć wspomnianych problemów. Najlepszym wyjściem dla nich będzie skorzystanie z usług podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów oraz pozostałych elementów konstrukcji szalunkowych.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]