Ekologiczne domy drewniane i ich zalety

Jeszcze nie tak wcale dawno temu ogromną popularnością wśród mieszkańców naszego kraju cieszyły się domy murowane. Wznoszono na terenie Polski domy z pustaków kształtem przywodzące na myśl proste pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to najlepsze rozwiązania. Z tego powodu naprawdę chętnie decydujemy się na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę szereg zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od dawna postrzegane są jako ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie bardzo wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na ekosystem. W domach drewnianych nie wykorzystuje się materiałów syntetycznych. Ze względu na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, by tego rodzaju dom ocieplić. Nie jest wykorzystywana też papa. W konsekwencji domy drewniane w żadnym stopniu nie wpływają na pogorszenie kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają zalety?

Domy tego typu bardzo dobrze komponują się z naturalnym otoczeniem. Doskonale wyglądają w sąsiedztwie majestatycznych gór czy swojskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje bardzo dobre samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach drewnianych panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono też doskonale natlenione. Domy wykonane z drewna świetnie nadają się dla osób cierpiących na alergię, chorych na astmę i osób borykających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe oraz naprawdę piękne. Z całą pewnością zasługują na to, aby zdecydować się właśnie na nie.

Nasza siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]