Gdzie okna skrzynkowe sprawdzą się najlepiej?

Kup okna drewniane skrzynkowe.

Okna skrzynkowe kojarzymy w szczególności z wiekowymi obiektami. Często zauważyć je można w zabytkowych kamienicach, starych chałupach lub pałacach. Dziś są one wytwarzane w szczególności z przeznaczeniem do montażu w takich budynkach, bo zastosowanie tego typu okien wymagane jest przez konserwatora. Należy przy tym zaznaczyć, że z uwagi na ich względy estetyczne coraz częściej montowane są również w nowszych budynkach. Szczególnie, że dzisiejsze modele są równie funkcjonalne, co okna wyprodukowane starymi technikami. Jak jednak wyglądają okna skrzynkowe? Z jakich materiałów są wytwarzane?

Konstrukcja okien skrzynkowych

Nazwa okien skrzynkowych bierze się z ich budowy. Zbudowane są z dwóch skrzydeł, między którymi jest powietrze. Jest to swego rodzaju izolator, który chroni pomieszczenie przed chłodem. Okna skrzynkowe w zabytkowych budynkach często podzielone są na czworo części – dwa górne, skrzydła o mniejszej powierzchni są zamykane oddzielnie i kiedyś służyły do wentylowania wnętrz. Taka konstrukcja szczególnie dobrze sprawdzi się w budynkach zabytkowych – chociażby domach drewnianych.

Produkcja okien skrzynkowych

Okna skrzynkowe, podobnie jak inne rodzaje, muszą być wykonane z właściwego materiału. Dotąd najchętniej sięgano po sosnę czy dąb, ale ostatnimi czasy ich twórcy wykorzystują również gatunki egzotyczne. Gatunki takie jak przykładowo meranti okazują się wszak o wiele bardziej wytrzymałe na działanie deszczu, wiatru i ekstremalnych temperatur.

Nasza siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]