Pergole lamelowe i materiałowe – o nowoczesnych zadaszeniach tarasowych

Pergolę tarasową w Warszawie zamówisz na https://www.centrumpergoli.pl.

Masz własny dom z ogrodem i zastanawiasz się jak najlepiej spożytkować tę przestrzeń, żeby stała się maksymalnie funkcjonalna? Zamierzasz spędzać mnóstwo godzin poza domem, nie ograniczając się tylko do słonecznych dni? Propozycją dla Ciebie jest montaż wolno stojącej pergoli ogrodowej albo zadaszenia tarasowego, pozwolą Ci cieszyć się takim wypoczynkiem niezależnie od warunków atmosferycznych.

Pergola tarasowe – doskonałe rozwiązanie dla obiektu z ogrodem

Pergole mogą być zabudową całoroczną albo mobilną, czyli rozkładaną i składaną w zależności od potrzeb, jakkolwiek osoby prywatne najczęściej wybierają modele całoroczne. Pergola zamontowana do ściany obiektu formuje zadaszony taras, co nierzadko pokaźnie rozszerza powierzchnię użytkową domu. Pergola tarasowa ochrania mieszkańców i ustawione pod nią obiekty przed promieniami słońca oraz deszczem. Gros oferowanych w sprzedaży projektów pergoli da się wybudować nie tylko przy ścianie budynku, ale również jako osobną zabudowę wkomponowaną w przestrzeń ogrodu. Warto podkreślić, że niektóre wzory zadaszenia tarasowego można założyć również w przestrzeni między dwoma murami. Współcześnie zadaszenia tarasowe wykonywane są z mocnych i odpornych na korozję aluminium oraz stali nierdzewnej. Zadaszenia w całości sporządzone z drewna to już rzadkość.

Najnowsze projekty pergoli i zadaszeń tarasowych dają niezwykle szerokie możliwości dostosowania ich pod kątem kubatury lub barwy i rodzaju poszycia. Osoby niezmiernie wymagające bez trudu znajdą również zadaszenia wyposażone w praktyczne udogodnienia, między innymi efektywne systemy odprowadzania deszczówki, oświetlenie LED, a nawet promienniki ciepła. Sterowanie poszyciem za pomocą pilota staje się obecnie standardem, chociaż w dalszym ciągu sprzedawane są modele ustawiane manualnie.

Pergola lamelowa czy materiałowana którą się zdecydować

Osoby, które zdecydowały się na montaż pergoli tarasowej stoją przed wyborem jednego z dwóch rodzajów zadaszenia – lamelowego lub materiałowego. W pergoli lamelowej zadaszenie uformowane jest z lameli, a więc “piór” funkcjonujących podobnie jak żaluzje. Można zmieniać kąt nachylenia lameli, dostosowując tą drogą ilość promieni słonecznych przenikających przez dach albo kompletnie go zamknąć. Tymczasem w pergolach materiałowych pokrycie dachowe sporządzone jest z tkaniny (zazwyczaj jest to trwała i wodoodporna tkanina PCV), które można przesuwać w poziomie. Dach da się całkiem otworzyć bądź zamknąć, ewentualnie pozostawić go po części odsłoniętym. Oba te rozwiązania bardzo dobrze się sprawdzają, więc wybór konkretnej opcji zależy już w pełni od preferencji zamawiającego i jego indywidualnego poczucia estetyki.

Nasza siedziba:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]