Podpory szalunkowe – co warto o nich wiedzieć?

Zobacz, gdzie zamówić podporę stropową, wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl/18-podpory-stropowe.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. W jaki sposób są używane? Kiedy warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich zastosowanie

Pośród szalunków wyróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy typ wykorzystywany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego możliwe jest zalanie stropu betonem i właściwe jego uformowanie. Istotną funkcję pełnią również stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezbędne w czasie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wyprodukowane ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można je stosować w wielu sytuacjach. Zazwyczaj na rynku dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm lub od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się znaczną wytrzymałością, są też łatwe w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są ogromne. Pośród czołowych producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, jak również moduły produkowane przez firmy Pionart, Hunnebeck czy Olan. Na specjalną adnotację zasługują podpory Peri wyróżniające się nowatorskimi rozwiązaniami, imponującą jakością oraz przemyślaną strukturą. Podpory stropowe Peri są dostosowane do wykorzystywania nawet w najtrudniejszych warunkach. Aktualnie mnóstwo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – atrakcyjne ceny sprawiają, że usługi te zyskują na popularności. Wypożyczenie podpór stropowych to także oszczędność czasu.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]