Poznaj niektóre akcesoria szalunkowe

Dowiedz się, gdzie zamówić akcesoria szalunkowe, wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na każdej budowie. Jakie moduły wykorzystuje się podczas szalowania? Kiedy warto kupić je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i zastosowanie

Żeby szalunki używane do wykopów, stropowe czy ścienne były ustawione w prawidłowy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują obecnie mnóstwo materiałów używanych do wzmacniania konstrukcji, między innymi sworznie napinające, napinacze rygla, ściągi szalunkowe, nakrętki, zaciski sprężynowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, listwy pozycjonujące czy fazujące, stożki i korki oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, nazwany też ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pozwala zachować odpowiedni odstęp między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki motylkowe, talerzowe lub przegubowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty pozwalające złączyć szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią też dystanse, które umożliwiają zachowanie optymalnej odległości między szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie można pominąć także ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Czemu warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze zaopatrzonych sklepach online. Witryny internetowe oferują wysokiej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Tekko, Peri czy Rasto i są dostępne w przystępnych cenach.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]